Dana Gillespie

DANA GILLESPIE- legenda międzynarodowego bluesa, angielska aktorka. Jej kariera muzyczna jako wokalistki bluesowej trwa już ponad 45 lat. Swój pierwszy album nagrała w wieku 15 lat. W chwili obecnej ma już na swoim koncie ponad 60 albumów. Wystąpiła w roli głównej śpiewając główną partię Marii Magdaleny w operze rockowej Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar”. Bob Dylan powiedział o Danie Gillespie: „Jest prawdziwym i unikalnym talentem”. Jest również organizatorem corocznego Blues Festival w Bar na Mastique na Karaibach, który trwa już rokrocznie od 18 lat. Ze swoim zespołem the London Blues Band występuje w całej Europie, USA, na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach.

Projekt PRZYSTANEK BLUES zakładał przeprowadzenie w Studium warsztatów wokalno- bluesowych pod kierunkiem Dany Gillespie w dniach 20-24.10 2014 r.

Warsztaty i spotkanie z Dana Gillespie zostały uwieńczone unikalnym wydarzeniem artystycznym – koncertem w dniu 23.10.2014 r. w formie jam session z udziałem uczestników warsztatów oraz Mistrzyni Bluesa Dany Gillespie. W programie koncertu znalazły się :znane standardy bluesowe, utwory ze znanych musicali , muzyka orientalna (bajany hinduskie) oraz kompozycje własne Dany Gillespie.

Koncert odbył się w Zmianie Klimatu przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku.