Justyna Sieńczyłło

Justyna Sieńczyłło

Ukończyła III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

W 1992 została absolwentką warszawskiej PWST i aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrała w nim wiele ról, z których najważniejsze to: Hermia w „Śnie nocy letniej” (1991); Chris w „Tańcach w Ballybeg” (1993), za którą otrzymała nagrodę dla młodej aktorki na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu w 1994; Swoja w „Na szkle malowane” (1993); Goplana w „Balladynie” (1994); Aniela w „Ślubach panieńskich” (1995), nagrodzona na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych; Maria w „Romansie”; Tutli-Putli w „Pannie Tutli-Putli” (1997); Anna Page w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” (2000); Liza Drozdow w „Biesach” (2002), czy Ruth w „Panieńskim raju” (2005).

Jej talent wokalny doceniany przez realizatorów musicali w warszawskich teatrach muzycznych Syrena i Roma. Zagrała tam w „Piotrusiu Panie”, „Crazy for you” oraz w „Pięknej Lucyndzie”. Również w Teatrze Telewizji zagrała w kilku spektaklach muzycznych – „Słomkowy kapelusz”, „Kram z piosenkami”, „Boso ale w ostrogach”.

Jest jedną z bohaterek książki „Optymistki” (autor: Marzanna Graff-Oszczepalińska).

Występuje też w filmach, serialach telewizyjnych (między innymi w Klanie) oraz w programach dla dzieci, m.in.: Bajeczki Jedyneczki.

Wraz z mężem Emilianem Kamińskim stworzyła i prowadzi w Warszawie Teatr Kamienica, w którym również występuje. Gra m.in. w „Wierze Gran” i „Tango Notturno” (obydwa spektakle w reżyserii Barbary Sass).