Olga Bończyk

Olga Bończyk – aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim. Śpiewała w Spirituals Singers Band oraz z jazzową grupą Salted Peanuts. Szerszej publiczności znana jest z serialu „Na dobre i na złe”. Artystka występuje również w wielu spektaklach wystawianych na deskach warszawskich teatrów („Trójka do potęgi”, „Ptaszek”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Pomalu, a jeszcze raz”).

Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała w programie „Jak oni śpiewają”; niezaprzecza nie udowodniła, że nie każdy aktor jedynie „gra, że śpiewa”. Od wielu lat użycza również głosu bohaterom filmów animowanych (Odetta z „Księżniczki Łabędzi”, Jasmina z „Alladyna i króla złodziei”, Kiara z drugiej części „Króla Lwa”, itd.) Od kilku lat Olga Bończyk jest ambasadorką programu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Orange. Jego celem jest rehabilitacja i leczenie dzieci, urodzonych z wadą słuchu, dając im szansę na normalne życie w świecie dźwięków.

Ostatnią dumą artystki jest płyta z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (listopad 2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima” (grudzień 2012).

W grudniu 2012 r. w Białostockim Teatrze Lalek Olga Bończyk wykonała wspólnie ze Słuchaczami Studium Wokalno-Aktorskiego koncert pt. „W Betlejemską jasną noc” w reżyserii Wojciecha Szelachowskiego, przygotowanie wokalne-Ewa Rafałko, choreografia- Karolina Garbacik, step- Grażyna Radziszewska. W repertuarze znalazła się także świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima”.