Konkurs – do wygrania 2 podwójne zaproszenia na Rewię Wokalną 30 kwietnia

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą są dwa podwójne zaproszenia na Rewię Wokalną 30 kwietnia godz. 18.00 OiFP, ul. Odeska 1.
Pytanie konkursowe:
W jakim spektaklu i roli występowała Edyta Krzemień i Marcin Wortmann w Operze i Filharmonii Podlaskiej?
Odpowiedzi proszę wysyłać na adres: biuro@szkolatalentow.edu.pl
Zwycięzcami zostaną osoby, które jako pierwsze odpowiedzą poprawnie na pytanie. Ogłoszenie wyników w poniedziałek 29 kwietnia.
Marcin Wortmann – jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów musicalowych, śpiewak operowy, wokalista jazzowy, skrzypek, pedagog śpiewu. Na zawodowej scenie musicalowej od 2000 roku zagrał ponad 3800 spektakli tj. Miss Sajgon, Piotruś Pan, Grease, Koty, Taniec Wampirów (Alfred),Akademia Pana KleksaUpiór w OperzeLes Miserables (Marius),Alladyn JRDeszczowa Piosenka, Mamma Mia (Pepper), Evita, Jesus Christ Superstar (Szymon Zelota), Fame (Schlomo Metzuenbaum)A Chorus Line (Mike), Doktor Żywago (Pasha Antipov/Strielnikow), Piloci (Stefan), Next to Normal ( Dr Madden)

Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Teatrem Syrena, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Łodzi. 

Współpracował z TM im. Danuty Baduszkowej w Gdyni , TM Capitol we Wrocławiu.

Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im Oskara Kolberga z tytułem zawodowym skrzypka. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie mgr Izy Zając na kierunku wokalistyka jazzowa.

W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia II st. na na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC w Warszawie uzyskując z wyróżnieniem dyplom magistra sztuki w klasie prof. zw. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego. Obecnie jest doktorantem i asystentem prof. zw. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego i prof. nadzw. dr hab. Mikołaja Moroza jak również koordynatorem ds. logistycznych i programowych specjalności musical UMFC w Warszawie.

Od sześciu lat współpracuje z Maureen Scott, coach’em wokalnym „The Voice of UK” i wieloletnim profesorem Royal Academy w Londynie.

W roku 2012 jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze „Sen nocy letniej” Beniamina Brittena. W roku 2013 za śpiewał partię Juniusa w operze Beniamina Brittena „Gwałt na Lukrecji”. W roku 2015 był konsultantem wokalnym i pedagogiem śpiewu na planie filmu w reż. Mitji Okorna Planeta Singli.Kolejnym jego pedagogicznym sukcesem był udział w programie Hit Hit Hurra!, jako trener wokalny emitowanym od września do grudnia 2016 roku.

Od roku 2006 jest kierownikiem muzycznym Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, w której prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz zajęcia z zespołów wokalnych.

Jego uczniowie to studenci oraz absolwenci wydziałów aktorskich, wokalno-aktorskich i musicalowych w Polsce i za granicą.

EDYTA KRZEMIEŃ
Ukończyła z wyróżnieniem Wydziału Wokalno – Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im.F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” (CD) w Teatrze Muzycznym Roma. Kilka lat później zagrała Christine ponownie na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz tego wcieliła się w postać Fantyny w musicalu „LesMiserables” (złota płyta) w TM Roma, Joanny w thrillerze „Sweeney Todd” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Kali w musicalu „Tarzan” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Emmy w „Jekyll i Hyde” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Siostry Marii Robert w „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Molly w musicalu „Ghost” w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, oraz zagrała w monodramie muzycznym „Opowieści Zimowe” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Śpiewa w widowisku musicalowym Teatru Roma „Ale Musicale” wykonując główne partie z takich musicali jak: „Mała Syrenka”, „Love Never Dies”, „Jekyll i Hyde”, „Les Miserables”, „Koty”, „Aladyn” , „Upiór w Operze”. W musicalu „Piloci” w Teatrze Roma wciela się w rolę Niny (złota płyta).
Koncertuje w Filharmoniach w całej Polsce repertuarem musicalowym a także filmowym
(muzyka m.in. Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego, Zbigniewa Preisnera a
także Hanza Zimmera czy Jamesa Hornera).
Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg.
Nowe i stare kolędy” (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli oraz Haifa Film Festival wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera i E.Lipskiej „2016 Dokąd?” w NFM we Wrocławiu (DVD). Zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.
W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil”.
Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya
„Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Współpracuje z SDI Media w zespole dubbingowym,
w charakterze wokalistki w takich filmach jak m.in. „Ralph Demolka w internecie”, „Mary Poppins”,
„Kraina Lodu: Przygody Olafa”, „Piękna i Bestia”, „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.
Jest wykładowcą na specjalności: musical, w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od lat szkoli swój głos i zamiłowania do różnych gatunków muzycznych podczas warsztatów wokalnych „European Vocal Camp” pod okiem mistrzów takich jak Andres Martorell, Magdalena Navarrete, Monique Thomas, Richard Halton czy Irene Shams. Uczestniczyła w zajęciach z
m.in. Musical Theatre, World Music, Flamenco, Jazz, czy Afro – Cuban Harmonies.