Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji przypadającego jutro, 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy wszystkim aktorom, reżyserom, scenografom, muzykom, widzom i wszystkim,  którym teatr jest bliski, otwartych serc, wytrwałości i siły w oczekiwaniu na otwarte sceny.
PSWA
Spędźmy ten weekend teatralnie !!!

https://events.withgoogle.com/youtube-dni-kultury/program/#content

ORĘDZIE HELEN MIRREN NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU 2021

To bardzo trudny czas dla przedstawień na żywo. Wielu artystów, techników i rzemieślników teatralnych, w tym kobiet zmaga się w zawodzie, który i tak naznaczony jest niepewnością. I może właśnie ta wiecznie obecna niepewność uczyniła ich bardziej zdolnymi do przetrwania pandemii – z dowcipem i odwagą.

W nowych okolicznościach ich wyobraźnia przełożyła się na pomysłowe, zabawne i poruszające sposoby komunikacji z widzami, oczywiście w dużej mierze dzięki internetowi.

Ludzie opowiadają sobie historie, odkąd żyją na Ziemi – piękna kultura teatru będzie żywa, jak długo my tu pozostaniemy.

Twórcze pragnienia pisarzy, projektantów, tancerzy, śpiewaków, aktorów, muzyków, reżyserów nigdy nie zostaną zduszone, a w najbliższej przyszłości rozkwitną ponownie – nacechowane nową energią i nowym rozumieniem świata, który jest nam wspólny.

Nie mogę się tego doczekać!

(tłum. Teatr Narodowy)