„NIEPRZECIĘTNI 2019”

DO 28 KWIETNIA MOŻNA ZGŁASZAĆ KANDYDATÓW DO PLEBISCYTU „NIEPRZECIĘTNI 2019”!

 

Akcja adresowana jest do osób między 18 a 35 rokiem życia, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego: dla innych, dla środowiska, dla kultury, osiągnęły wybitne rezultaty w jakiejś dziedzinie. W składzie jury m.in. Mela Koteluk, Andrzej Bargiel, Daria Ładocha, Rafał Gębura, Orina Krajewska. Kandydatów zgłaszać można JUŻ TYLKO DO 28 KWIETNIA 2019. ZAPRASZAMY!  Ogłoszenie  wyników plebiscytu odbędzie się podczas gali 18 czerwca, transmitowanej w Czwórce. Po uroczystości wręczenia nagród zapraszamy na koncert Meli Koteluk.  

Plebiscyt „NIEPRZECIĘTNI 2019” wystartował 21 marca. Projekt skierowany jest do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieoczywiste rzeczy, przez co można określić ich jako „nieprzeciętnych”. Inspiracją dla kandydatów niech będzie tegoroczne jury, w skład którego wchodzą osoby znane powszechnie z tego, jak skutecznie i z sukcesem realizują swoje pasje. W tym roku są to Andrzej Bargiel – polski narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista, jedyny człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak, a którego przygoda z nartami zaczęła się w wieku 9 lat, kiedy za scyzoryk i paletki do tenisa stołowego odkupił od sąsiada pierwsze narty; Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, laureatka Fryderyka 2019 za album roku pop alternatywny, od lat konsekwentnie realizująca własną ścieżkę muzyczną; Orina Krajewska – aktorka, instruktorka teatralna, współzałożycielka i prezes Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, która odważnie i wbrew stereotypom zaczęła mówić i działać na rzecz holistycznego leczenia nowotworów w Polsce. W składzie kapituły plebiscytu zasiądą także: Michał Brańka – „Nieprzeciętny 2018”, artysta-klown, instruktor teatralny i pedagog, Dariusz Aksamit – naukowiec i popularyzator, naukowo zajmujący się fizyką medyczną, Rafał Gębura – dziennikarz, autor najpopularniejszych wywiadów w Internecie „7 metrów pod ziemią”, Daria Ładocha – dziennikarka i coach zdrowia,   Marta Zalewska – wokalistka i multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, zwyciężczyni konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” w Czwórce. Przewodniczącą jury jest Hanna Dołęgowska – Dyrektor Czwórki.

Kandydatów można zgłaszać spośród rodziny, znajomych, współpracowników, można też zgłosić samego siebie.

Zgłoszenia należy kierować na adres nieprzecietni@polskieradio.pl

20 maja jury wyłoni 10 finalistów, spośród których słuchacze będą mogli wytypować swojego faworyta. Głosować będzie można do 9 czerwca na stronie internetowej www.polskieradio.pl/Czworka. Wyniki głosowania i nazwisko zwycięzcy zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 18 czerwca w studiu Czwórki (al. Niepodległości 77/85 w Warszawie). Finał gali uświetni koncert Meli Koteluk.

Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca również statuetkę i tytuł „Nieprzeciętny 2019”.  Nagrody są przewidziane także dla głosujących.

Szczegółowe informacje o plebiscycie „NIEPRZECIĘTNI 2019” oraz regulamin znajdują się na stronie: nieprzecietni.polskieradio.pl