One step from Juilliard

Nauka w nowojorskiej szkole The Juilliard School of Music jest marzeniem adeptów sztuki. Trafiają tam najlepsi spośród młodych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki, teatru i tańca. Swoje talenty rozwijają pod okiem największych autorytetów. Tam zaczynają się światowe kariery.

Podobny cel – szlifowanie talentów i wypuszczanie ich w świat – stawiamy sobie w  Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku. Pragnąc stworzyć program dydaktyczny, który dałby naszym absolwentom narzędzia niezbędne do zbudowania kariery artystycznej, wprowadziliśmy  nowy przedmiot: Autokreacja artystyczna. Bezpośrednią inspiracją do stworzenia tego programu były fakultety z Juilliard School (Juill 101 i 102).

Zajęcia w ramach programu Autokreacja artystyczna prowadzone będą w blokach tematycznych przez różnych wykładowców. Do współpracy zapraszamy artystów, menedżerów, prawników i  psychologów, aby przygotować młodych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami życia artystycznego na różnych poziomach. Proponujemy zajęcia pogłębiające temat budowania wizerunku, realiów udziału w castingach, konkursach talentów, ale także rozwój kompetencji społecznych, podstawy przedsiębiorczości oraz aspekty prawa autorskiego. Doskonalenie talentów artystycznych oparte jest na najnowszej i najważniej traktowanej obecnie koncepcji rozpoznawania uzdolnień, tzw. Mega Modelu opracowanym przez dr Rene Subotnik, Dyrektor Ośrodka Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego do spraw Psychologii w Szkolnictwie i Edukacji. Dr Subotnik od lat współpracuje z Juilliard School of Music, a od niedawna jest także ambasadorką naszego studium. W sferze dydaktycznej Studium Wokalno-Aktorskie w Białymstoku od słynnej Juilliard School dzieli więc tylko krok.