Dr Rene F. Subotnik


Dr Rene F. Subotnik

Do grona ambasadorów Policealnego Studium Wokalno- Aktorskiego w Białymstoku dołączyła   Dr Rene F. Subotnik – Dyrektor Ośrodka Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego do spraw Psychologii w Szkolnictwie i Edukacji. Misją Ośrodka jest zwiększenie publicznej świadomości, wsparcie nowatorskich idei, które zwiększą osiągnięcia  dzieci i dorosłych, posiadających uzdolnienia we wszystkich dziedzinach : naukowych, artystycznych i sportowych. Dr Rene Subotnik jest  autorką i koordynatorką sztabu badaczy najnowszej i najważniejszej obecnie koncepcji uzdolnień tzw. Mega Modelu. Współpracuje z Juilliard School of Music.
Jest laureatką nagrody Wybitny Uczony Narodowego Stowarzyszenia dla Utalentowanych Dzieci NAGC z 2002 roku, nagrody Mensa Lifetime Achievement z 2013, a także członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań Edukacyjnych.
W nowym roku szkolnym 2018/2019 w Studium Wokalno- Aktorskim w Białymstoku pojawi się nowy przedmiot: Autokreacja Artystyczna. Program inspirowany jest zajęciami w Juilliard School of Music ( Reality 101,102 )  oraz  koncepcją  dr Rene Subotnik.