O szkole

Policealne Studium Wokalno – Aktorskie kształci przyszłych aktorów scen muzycznych w specjalności   wokalno-aktorskiej. W trakcie trzech lat nauki słuchacze poznają tajniki sztuki musicalowej, estradowej i operowej. Wykładowcami są cenieni  wokaliści, aktorzy, tancerze, choreografowie, teoretycy i reżyserzy.      Studium współpracuje z artystami z Białegostoku i Polski. Słuchacze Studium odnoszą  sukcesy na scenach    teatrów muzycznych w Polsce. Biorą udział w wielu konkursach i festiwalach oraz mają na swoim koncie         występy i warsztaty ze znanymi artystami, między innymi z Mietkiem Szcześniakiem, Zbigniewem Wodeckim, Grażyną Łobaszewską, Olgą Bończyk, Urszulą Dudziak, Wojciechem Kościelniakiem, Marią Sadowską, Anną Serafińską. Szkoła daje dodatkową możliwość rozwoju artystycznego w trakcie nauki poprzez praktyki          estradowe na wielu scenach muzycznych i teatralnych m.in.: Opery i Filharmonii Podlaskiej,  Teatru Dramatycznego, Białostockiego Teatru Lalek, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Białostockiego        Ośrodka Kultury. Zobacz fragmenty z niektórych naszych koncertów i przedstawień. Organem prowadzącym szkołę jest Miasto Białystok, nadzór pedagogiczny sprawuje             Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.