Spektakl Dyplomowy ,,Przesada”

20 maja odbędzie się egzamin dyplomowy słuchaczy III roku PSWA . Dyplomanci zaprezentują się w wodewilu ,,Przesada” napisanym przez Agnieszkę Osiecką. Według dostępnych źródeł został on zrealizowany tylko raz. W roku 1961 Konrad Swinarski wyreżyserował to przedstawienie w Teatrze Telewizji z doskonałym zespołem aktorskim (Kazimierz Rudzki, Justyna Kreczmarowa, Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Alina Janowska, Jan Kobuszewski). Trudno nie skojarzyć tej sztuki z ówczesnymi, doskonałymi kabaretami — Kabaretem Starszych Panów czy warszawską Stodołą.
„Przesada” to pogmatwana historia mieszczańskiej rodziny, w której nie brak czarnego humoru. Spektakl ten jest zabawą formą muzyczną, taneczną i estetyczną. „Przesada” to tytuł pozwalający na eklektyczną formułę spektaklu, która podkreśli przesadne zależności w relacjach rodzinnych między bohaterami tej sztuki. Te piętrowe konstrukcje zależności mają wydźwięk uniwersalny — odnoszą się do dzisiejszych problemów związanych z komunikacją międzyludzką. Stąd dodany do oryginalnego tytułu podtytuł „Lubmy się”. „Przesada, czyli lubmy się” opartym na wodewilu autorstwa Agnieszki Osieckiej. Informacje o dokładniej dacie spektakli dla publiczności wkrótce.

reżyseria: Bernarda Anna Bielenia
tekst: Agnieszka Osiecka
muzyka: Juliusz Borzym i Edward Pałłasz

występują: Elżbieta Czech, Martyna Kotarska, Urszula Komła, Marta Muszyńska, Grzegorz Ciulkin, Maksymilian Sulich, Łukasz Wawreniuk

opracowanie muzyczne: Krzysztof Kulikowski
scenografia, kostiumy, plakat: Ewa Chacianowska
choreografia: Karolina Garbacik
konsultacje stepu: Gracja Radziszewska
przygotowanie wokalne: Ewa Barbara Rafałko
konsultacje dykcyjne: Magdalena Gustyn-Piech
dźwięk i światło: Bartosz Gorszewski
inspicjent: Jakub Gujda
makijaże: Vena Art Szkoła Stylizacji