Sukces Julity Wawreszuk na 25.Rock&Chanson Festival

Z wielką radością i dumą donosimy o kolejnym sukcesie Julity Wawreszuk, słuchaczki III roku Studium Wokalno- Aktorskiego. Julita zdobyła II nagrodę na 25.Rock&Chanson Festival. Gratulujemy!!! Na jednej scenie występują młode talenty i uznani artyści, obok muzyków z Polski grają muzycy z Francji i Niemiec, a oklaskuje ich publiczność polska, niemiecka i francuska. ,,Nasi artyści na scenie realizują ideę Trójkąta Weimarskiego” – mówi Zbigniew Kossak von Główczewski, organizator festiwalu „Rock&Chanson Kolonia-Wrocław-Paryż” w Kolonii.

W 1988 roku gwiazdą Rock&Chanson Festival był Marek Grechuta z zespołem Anawa. W latach kolejnych Czesław Niemen i Ewa Demarczyk.  Na 25. edycji festiwalu 17 i 18 listopada w Kolonii gościła  Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk, Kasia Moś, The Airlettes i LouVolt.

Julita Wawreszuk  przy akompaniamencie fortepianowym  Krzysztofa Kulikowskiego zaprezentowała ,,Ciche mieszkanko” Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy. W utworze pokazała swoje wspaniałe możliwości wokalne łącząc śpiew klasyczny z rockowym. Drugim konkursowym utworem był  ,,Łoł” Wojciecha Młynarskiego, w którym akompaniowała sobie stepując, co dodatkowo podkreśliło całą gamę możliwości artystycznych i pokazało talent Julity. W Studium kształci się w klasie śpiewu solowego u dr Ewy Barbary Rafałko,  aktorską opiekę artystyczną sprawuje Wojciech Szelachowski.

 

fot.Tek Czebatul// PJD // SDRP

25. Rock&ChansonFestival/ 11. Wettbewerb

 

ORLEN Deutschland GmbH – 1. Preis:  Bye Bye

Polonica e.V. – 2. Preis: Julita Wawreszuk

Polonica e.V. – 3. Preis: Vanina de Franco

Publikumspreis: Bye Bye