Archiwum

,,Przystanek Broadway" to widowisko muzyczno - taneczne przygotowane przez nauczycieli , absolwentów i słuchaczy  Studium Wokalno- Aktorskiego w Białymstoku z okazji 10 urodzin Studium.  W programie autorskie kompozycje oraz  utwory ze znanych musicali i piosenki z repertuaru naszych niezwykłych Ambasadorów.

Scenariusz: Krzysztof Szubzda

Muzyka: Krzysztof Kulikowski

Opieka  reżyserska: Bernarda Bielenia, Wojciech Szelachowski

Przygotowanie wokalne: Ewa Barbara Rafałko

Choreografia: Karolina Garbacik, Gracja Radziszewska, Rada Bogusławska

Zespół muzyczny: Piotr Chociej - kontrabas, Maciej Dziemski - perkusja, Kamil Skorupski - saksofon

Krzysztof Kulikowski, Marek Kulikowski, Ernest Sienkiewicz, Marcin Nagnajewicz - piano

Orkiestra Ipadowa: Agata Obuchowicz, Krzysztof Kulikowski, Marek Kulikowski, Ernest Sienkiewicz, Marcin Nagnajewicz

Orkiestra Ipadowa stworzona w ramach programu ,,Mobilna pracownia muzyczna"dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

"Złudzenia" to tytuł jubileuszowego spektaklu Teatru Tańca i Improwizacji z okazji 20-lecia stepowania. Założycielką Teatru Tańca i Improwizacji jest Gracja Radziszewska. Teatr ma na swoim koncie wiele nagród: Wicemistrzostwo Polski Formacji Tap Dance 2000, Mistrzostwo Polski Formacji Tap Dance 2001, Puchar Polski Formacji Tap Dance 2002, Mistrzostwo Polski Solo Tap Dance(Grażyna Radziszewska), Puchar Polski Solo Tap Dance2003 (G.Radziszewska) Wicemistrzostwo Polski Duety Tap Dance, Finaliści Dance World Cup 2006 i 2013, V Królewskiego Festiwalu Tańca-Apeldoorn-Hollandia, Germany Dance Festival-Monachium, Mistrzostw Czech w Stepowaniu.

14.06.2018  o godz.19.00 na  scenie kina Forum wystąpią:

 Katarzyna Racis, Marcelina Gładkowska, Monika Szabałowska-Koczuk, Ewa Krygicz i Gracja Radziszewska.

Pamiętamy 44

W rocznicę Powstania Warszawskiego słuchacze Policealnego Studium Wokalno Aktorskiego w Białymstoku wraz z zaproszonymi muzykami wystąpili w koncercie ,,Pamiętamy 44. Mój śpiewnik powstańczy". Organizatorem koncertu był Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

fot. Marcin Pawlukiewicz/Białostocki Ośrodek Kultury

Warsztaty z Yaronem Gershovsky

Yaron Gershovsky - znakomity muzyk amerykański ( pianista, aranżer, kompozytor, producent) związany z grupą Manhattan Transfer. Był dyrektorem artystycznym wielu przedstawień na Broadwayu. Współpracował i nagrywał z wieloma artystami (m.in. Wayne Shorter, Lonnie Smith, Steve Gadd, Ray Brown, Count Basie Orchestra, Stan Getz). 13.06.2017r. poprowadził warsztaty muzyczne specjalnie dla naszych słuchaczy. Wieczorem, o godz. 19.00 usłyszeć go  można było w koncercie galowym w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Towarzyszył mu Adam Czerwiński - instrumenty perkusyjne oraz Tomasz Kupiec - gitara basowa.

Warsztaty oraz koncert odbył się w ramach X Festiwalu Kultury Żydowskiej  Zachor- Kolor i Dźwięk.

6 kwietnia o godz. 19.30 w Foyer Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki wystąpili dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. W ich wykonaniu usłyszelismy różnorodne programy wokalno- aktorskie  z repertuaru rozrywkowego, operetki, musicalu i piosenki aktorskiej z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego.

Przygotowanie wokalne recitali: Ewa Barbara Rafałko, Marta Wróblewska, Ewa Głażewska – Kalenik, Przemysław Kummer, Piotr Rafałko, Marcin Ozga.

Zespół instrumentalny w składzie:

piano, aranżacje: Krzysztof Kulikowski, Marek Kulikowski, Ernest Sienkiewicz, Marcin Nagnajewicz

Cezary Just-kontrabas

Marcin Jadczak- perkusja

Kamil Skorupski-saksofon

Współorganizator: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Białegostoku

 STUDIUM W OPERZE / 10 WRZEŚNIA 2016

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku i Lastag Escapezapraszają do najbardziej czarodziejskiego escape roomu. Bo dlaczego nie mógłby nim być gmach Opery? Właśnie tu, 10 września 2016 roku, odbędzie się gra OPERA ESCAPE oparta na libretcie baśniowego „Czarodziejskiego fletu” W.A. Mozarta. Organizatorzy zapraszają do gry 5-osobowe drużyny. Zbierz przyjaciół i spróbujcie swoich sił w fascynującym wyzwaniu!

(...) Na trasie gry OPERA ESCAPE uczestnicy mogą się spodziewać spotkań z bohaterami „Czarodziejskiego fletu” (w których wcielą się słuchacze Studium Wokalno - Aktorskiego w Białymstoku), zaskakujących wyzwań, poznania niedostępnych dotąd pomieszczeń Opery, ale przede wszystkim świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW [KLIKNIJ]

GALERIA WYDARZENIA  [kliknij]


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 24 CZERWCA 2016 r. godz. 16.00 /  Aula Studium

24 czerwca 2016 r. w ramach obchodów DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU Studium Wokalno - Aktorskie zaprasza serdecznie mieszkańców naszego Miasta i okolic na Koncert
" W Rytmie Białostockiego Lata"
o godz. 17.30 w  Auli Teatru Studium Wokalno-Aktorskiego , ul. Zwycięstwa 28

szczegóły [kliknij]

WSTĘP BEZPŁATNY


-10 czerwca, godzina 18:00, Aula Studium:OTWARTY POKAZ STEPU (I-IVrok)

-11 czerwca, godzina 17:00, Rynek Kościuszki - Plac przy Kawiarni Akcent: STEP NA ULICACH!

-16 czerwca, godzina 17:00, Aula Studium: OTWARTY POKAZ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO (I-III rok)

oraz TAŃCA CHARAKTERYSTYCZNEGO.

UDZIAŁ W WYDARZENIACH JEST BEZPŁATNY!!!

cafe jazz 1


Program słowno – muzyczny – „Osiecka, Przybora … raz jeszcze…” Czyli „ Listy na wyczerpanym papierze” w wykonaniu słuchaczy Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku

Program inspirowany tekstami i piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz Jeremiego Przybory.

Po egzaminie z prozy współczesnej zrodził się pomysł i chęć do pokazania opracowanych tekstów szerszej publiczności, a było to w 2014 roku.

Warstwa słowna została wzbogacona o muzykę i rozwiązania zgodne ze sztuką teatralną. To był początek rodzącego się spektaklu „ Listy na wyczerpanym papierze”

W tym projekcie udział wzięła dwójka muzyków: Marcin Nagnajewicz oraz Krzysztof Kulikowski i tym razem w projekcie będziemy mogli ich usłyszeć i posłuchać. Do spektaklu majowego 2016 r. zaproszony został kolejny muzyk : Ernest Sienkiewicz.

„Listy na wyczerpanym papierze” – to spotkanie z piękną literaturą i muzyką, na które zapraszają Słuchacze Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku już 23 maja 2016 r. do Teatru Studium – przy ul. Zwycięstwa 28

Spektakl przygotował, opracował i wyreżyserował – Paweł S. Szymański

W trakcie trwania koncertu wspieramy Jakuba Płocha - fantastyczny chłopak , który potrzebuje wsparcia finansowego na wykonanie ratującej życie operacji serca. Wszyscy możemy pomóc!!!!!!!!! Jakub Płoch kliknij LINK

ListyPlakat2016www


A już za kilka chwil zapraszamy na wyjątkowy koncert poświęcony wiośnie i kobiecie... a może wiosennej kobiecie...? Przyjdźcie i oceńcie sami o co chodzi w tym wydarzeniu 😉

Wiosna


Dyplomantki / solistki z wielką pasją przygotowują się do Recitali dyplomowych. W tym roku zaprezentują bogaty repertuar, który dobrany w najmniejszym szczególe zaprezentują Państwu na Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Podczas trzech kolejnych dni zabrzmią utwory w różnych konfiguracjach instrumentalnych, wokalnych i osobowych. Gościć będą emocję
z najwyższego poziomu artystycznej prezentacji pięknych siedmiu dziewcząt z Albatrosa ...hmm... z Alkatrasa;)

1 kwietnia 2016 r.  podczas pierwszego koncertu recitalowego dyplomantkom będzie towarzyszyła Pani Anna Serafińska - wybitna osobowość polskiej sceny, która zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie.

Plakat 1 Kwietnia stronka


 Wejściówki do odebrania w Studium / rezezrwacja telefoniczna 85 742 40 84

Plakat 2 Kwietnia stronka


Święto Recitali dzień trzeci......

kliknij aby kupić bilet

Plakat 3 Kwietnia stronka


Coś co było miło jeszcze raz obejrzeć.......

Msza Rockowa - Marek Papaj + Studium w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok


Transmisja Koncertu "OD WSCHODU AŻ PO ZACHÓD" w TVP Białystok

[kliknij]  Felieton z Koncertu w TVP Białystok

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KONCERTU


www.facebook.com/PSWAB 


♪♪♪

Tradycyjnie już w okresie bożonarodzeniowym soliści Studium oraz Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej zapraszają na koncert najpiękniejszych kolęd w okazałości wschodu i zachodu.

Kolędowanie to piękna polska tradycja związana ze Świętami Bożego Narodzenia , hmm .... a może nie tylko polska. Kolędy i pastorałki choć mówią o tym samym wydarzeniu, są tak różne i tę różnicę zaprezentujemy Państwu 20 grudnia 2015 r. podczas Koncertu.

Bilety do nabycia w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej ul. Odeska 1 

kliknij -  kup bilet

stajenka-B1 DRUK


..................możemy pomóc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

plakat


 Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2015 r.

kliknij - link do fotorelacji Kuriera Porannego

fotorelacja naszemiasto.pl Bialystok kliknij link -   Patriotycznie zakręceni

DSCF2648

DSCF2651

DSCF2652


SPEKTAKL TANECZNY
"PRZYPADKI ..."
oczy i ciało III roku
plakat przypadki

Osiecka Listy

Któregoś dnia zadzwonił [JEREMI] i poprosił, żebym przyjechała jak najszybciej, bo ma dlamnie ważne zadanie. Przyjechałam natychmiast. Wyjął z sekretarzyka dużą brązową kopertę

z napisem „AGNIESZKA" i podaj mi ją.

- „ Zastanawiam się co zrobić z jej listami i doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie tego zniszczyć.

Myślę, że literatura polska by nam tego nie wybaczyła. Zaopiekuj się tym"

[...] Niedawno Agata [Passent] zadzwoniła z informacją, że znalazła listy Jeremiego do Agnieszki i zastanawia się nad ich opublikowaniem.

„ Wiesz bo to taka piękna literatura"

Dała mi je do przeczytania i tym samym odebrała spokój w sprawie decyzji, co z tym fantem zrobić

[...]w tej sytuacji postanowiłam powiedzieć o wszystkim KOTOWI PRZYBORZE-synowi Jeremiego. Niech zadecyduje.

Dałam mu do przeczytania te listy. Zadzwonił za tydzień powiedział

„ Nie mam nic przeciwko temu, aby je wydać. Przecież tata tego chciał"

W ten sposób – dzięki dzieciom Agnieszki i Jeremiego- mogą państwo już dzisiaj przeczytać te listy.

Relacja Pani Olgi Gordiejew z cyklu PODRÓŻE PO KULTURZE dotycząca wydarzenia " Listy na wyczerpanym papierze" prezentowana w Radio Białystok

kliknij link :  http://www.radio.bialystok.pl/kultura/podroze/id/124123


A tymczasem miłość kwitnie 😉
Umuzykalnienie

zaproszenie bez loga

Polecamy , zapraszamy!!!!
step
Zapowiedź recitali - kliknij link                            https://www.youtube.com/watch?v=HS5JT8ltcK0&feature=youtu.be
grupa 1sza 26.03

grupa 2ga 27.03

koncert 28.03.v

rda Bielenia]


carnival-mask

II konkurs


zyczenia 2014


stajenka1 krzywe

plakat 11 listopada 2014

Zapraszamy serdecznie na unikatowe spotkanie z Daną Gillespie w ramach projektu PRZYSTANEK BLUES w dniach 20 – 24 października 2014 r.

Podlaskie Centrum Sztuki, Studium Wokalno – Aktorskie oraz Zmiana Klimatu w ramach projektu PRZYSTANEK BLUES zaprasza światowej sławy wokalistkę bluesową Danę Gillespie z Londynu,która całe swoje życie związała ze sceną.

DANA GILLESPIE - legenda międzynarodowego bluesa,angielska aktorka. Jej kariera muzyczna jako wokalistki bluesowej trwa już ponad 45 lat. Swój pierwszy album nagrała w wieku 15 lat. W chwile obecnej ma już na swoim koncie ponad 60 albumów. Wystąpiła w roli śpiewając główną partie Marii Magdalenie w operze rockowej Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ superstar".Bob Dylan powiedział o Danie Gillespie:"Jest prawdziwym i unikalnym talentem".Jest również organizatorem corocznego Blues Festival w Bar na Mastique na Karaibach,który trwa już 18 lat. Ze swoim zespołem the London Blues Band występuje w całej Europie,USA,na Bliskim Wschodzie,w Indiach.

Projekt PRZYSTANEK BLUES zakłada przeprowadzenie warsztatów wokalno bluesowych pod kierunkiem Dany Gillespie. Warsztaty są skierowane do młodzieży z Białegostoku zainteresowanej doskonaleniem swoich umiejętności w wykonaniu tego rodzaju muzyki. Warsztaty będą wieńczone unikalnym wydarzeniem artystycznym - koncertem w formie jam session z udziałem uczestników warsztatów oraz Mistrzyni Bluesu Daną Gillespie. W programie koncertu:znane standardy bluesowe,utwory ze znanych musicali , muzyka orientalna (bajany hinduskie) oraz kompozycje własne Dany Gillespie

organizatorzy:
PODLASKIE CENTRUM SZTUKI
POLICEALNE STUDIUM WOKALNO-AKTORSKE
ZMIANA KLIMATU klub towarzyski
termin warsztatów: 20.10.2014-24.10.2014
miejsce warsztatów: Policealne Studium Wokalno-Aktorskie, ul. Zwycięstwa 28, Białystok
siedziba PODLASKIEGO CENTRUM SZTUKI ul. Bema 11, Białystok
termin koncertu: 23.10.2014 / bilety w cenie 15 pln do nabycia w Zmianie Klimatu
miejsce koncertu: ZMIANA KLIMATU klub towarzyski ul. Warszawska 6, Białystok
plakat 1plakat przesilenie

plakat dni otwarte SWA


rekrutacja SWA 2014 strona

plakat arka


plakat charytatywny


droga


recitale wokalne plakat A3


plakat SWA dzien kobiet v3


szt-bez-komp


Plakat2014 maly


plakat gwiazdka maly


Słuchacze Studium Wokalno – Aktorskiego Paulina Popławska (IV rok) oraz Julian Lesiński (III rok) podczas X JUBILEUSZOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI AKTORSKIEJ "REFLEKTOR" Koszalin 15-17.XI. 2013 r. zdobyli następujące miejsca na podium sceny :

Julian Lesiński w Kategorii III z utworem - "Entree" III miejsce
Paulina Popławska w Kategorii III z utworem - "Bel canto" Wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

zaproszenie 11 listopada


Słuchaczka IV roku Dorota Pietraszukzajęła I miejsce w V Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „ W żółtych płomieniach liści..." Festiwal trwający w dniach 4 – 6.10.2013 r. został zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


koncert live

W dniu 3 września 2013 r. na uroczystym spotkaniu w Auli Magna Pałacu
Branickich z rąk Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego zostali
uhonorowani szczególnym wyróżnieniem medalami oraz certyfikatami
"Diligentiae - za pilność" nasza nauczycielka tańca współczesnego Pani
Karolina Garbacik oraz słuchacz III roku Pan Julian Lesiński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szanowni Słuchacze

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014
w dniu 2 września 2013 r. o godz. 13.30 na Auli szkolnej
Serdecznie zapraszamy wszystkich słuchaczy I, II, III,IV roku na próbę Zespołu Wokalnego w dniu 30 sierpnia 2013 r. o godz. 15.00 w siedzibie Studium Wokalno – Aktorskiego przy ul. Zwycięstwa 28BIAŁYSTOK kocha TANIEC - pierwszy i jedyny projekt taneczny dla wszystkich kochających TANIEC i taniec pod „chmurką" !!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających TANIEC mieszkańców Białegostoku, na wspólny taniec i śpiew „ Wszystkie piosenki są o miłości" z Policealnym Studium Wokalno- Aktorskim przed Białostockim Ratuszem 12.06.2013 r., godz. 18.30. WSTĘP WOLNY!
Idea i choreografia- Karolina Garbacik- specjalista tańca współczesnego Studium Wokalno-Aktorskiego
Zapraszamy także na wyjątkowy SPEKTAKL tańca I STEPOWANIA 18.06.2013 r., godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.
W spektaklu wezmą udział najlepsi stepujący tancerze Studium Wokalno-Aktorskiego z Białegostoku
- półfinaliści Dance World Cup 2013.
O spektaklu:
Taniec życia czy życie w rytmie tańca? Potrzeba chwili, czy uzależnienie?? Co by nie mówić i pisać "Re-wizje" to spektakl, z fragmentami życia, opowiedziany tańcem. Pasja, miłość, nienawiść, ból, nadzieja, ludzie których czasami się kocha, a czasami chce się od nich uciec, ale dobrze, że są, bo bez nich...
Idea i choreografia - Grażyna Radziszewska- specjalista tańca i stepu Studium Wokalno-Aktorskiego
Więcej informacji pod nr 85 742 40 84
ZAPRASZAMY!!!

plakat m

ostatnie dni rekrutacji m


zaproszenie emocje

Plakat koncert1

Dyrektor
Grono Pedagogiczne, oraz Słuchacze Studium Wokalno - Aktorskiego

Serdecznie zapraszają na

na

                Podsumowanie Zajęć z przedmiotu Taniec Współczesny

         „WSZYSTKIE PIOSENKI SĄ O MIŁOŚCI”

                                                                                   Wystąpią:

mailAttach        SŁUCHACZE III ROKU STUDIUM WOKALNO – AKTORSKIEGO

                                                                 w choreografii Karoliny Garbacik

3 czerwca 2013 r. (poniedziałek),godz. 19:30

w Auli szkolnej, ul. Zwycięstwa 28  w Białymstoku

WSTĘP WOLNY


W dniu 11 maja 2013 r. o godz. 12.00 w Muzeum Podlaskim -Białostocki Ratusz odbędzie sie Bajkowy Festyn podczas, którego Słuchacze Studium Wokalno -Aktorskiego zaprezentują w ramach Projektu Unijnego " Młodzież w Działaniu" Bajarze XXI wieku wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Miasta Białystok. W programie m.in. bajanie, gawędzenie, malowanie twarzy, bajkowy teatrzyk, zabawy edukacyjne, gry i zabawy ruchowe wokalny występ z bajkowym repertuarem. Wstęp wolny.

plakat patrycja5


zaproszenie 1 str

W dniu 13 maja o godz. 18.30 Słuchacze Studium Wokalno – Aktorskiego

zaprezentują w ramach zaliczenia przedmiotu - Interpretacja Prozy Współczesnej „Listy śpiewające" Agnieszki Osieckiej / Pieniądze na bilet

Miejsce wydarzenia:
Studium Wokalno - Aktorskie
Aula szkolna
ul. Zwycięstwa 28
Białystok
wstęp wolny

rekrutacja 2013


plakat dni otwarte3