Spektakle Dyplomowe

2014 r.

Arka Noemi - Eli Yamin, Clifford Carlson

W skutek ocieplenia klimatu, topnienia lodowca i ulewnych deszczów Ziemia zostaje zalana. Noemi, wraz z pomocnikami ratuje zwierzęta z zoo, umieszczając je na statku. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. Zadane zostają pytania na temat granic wolności, odpowiedzialności i tolerancji. Autorami musicalu są wybitni artyści z Nowego Jorku- Eli Yamin i Clifford Carlson, którzy są również inicjatorami edukacyjno-artystycznego programu "The Jazz Drama Program". Występują słuchacze IV roku Policealnego Studium Wokalnego: Monika Ozorowska, Monika Filim, Paulina Popławska, Małgorzata Arciszewska, Małgorzata Janucik, Dorota Pietraszuk, Michał Kamiński, Michał Kalinowski, Szymon Ostromecki. Reżyseria: Robert Drobniuch- dyrektor kieleckiego teatru ,, Kubuś", laureat wielu nagród, między innymi Grand Prix „Złocisty" na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ,,Korczak 2012'',zdobywca pierwszej nagrody dla młodych talentów podczas II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Decouvertes. Image et Marionettes" w Tournai w Belgii. Choreografia: Karolina Garbacik- choreograf, tancerka, pedagog tańca i animatorka wydarzeń tanecznych. Za autorskie spektakle i choreografie otrzymała wiele nagród podczas festiwali i przeglądów tanecznych i teatralnych m.in. Tyskich Spotkań Teatralnych, Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego, Dziecięcego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Scenografia: Martyna Stepan Dworakowska. Tworzyła scenografię i kostiumy do sztuk w teatrach lalek i teatrach dramatycznych Czech, Polski i Węgier. Bierze udział w projektach związanych z teatrem, modą i muzyką. Współpracowała m. in. z zespołem muzycznym Toxique i Xindl X.
Zespół muzyczny:
Krzysztof Kulikowski- piano
Kamil Skorupski- saksofon
Piotr Chociej- kontrabas
Marcin Nagnajewicz – gitara
Maciej Dziemski- perkusja

2015 r.

„Tango Surrealo – czyli nieaktualny przewodnik po miłości”

reżyseria B. Bielenia Spektakl dyplomowy Słuchaczy IV roku Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku Patronat Honorowy Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku scenariusz: Bernarda Bielenia i Wojciech Szelachowski, choreografia: Karolina Garbacik, scenografia i kostiumy: Magdalena Toczydłowska-Talarczyk, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kulikowski, zespól muzyczny: Krzysztof Kulikowski, Marcin Nagnajewicz, Karol Sypytkowski, multimedia Krzysztof Kiziewicz Udział wzięli : Małgorzata Falkowska, Ewa Łobaczewska, Agnieszka Łazuk, Julian Lesiński, Patrycja Hryszko, Monika Horodek, Magda Sadowska, Aleksander Sakowicz, Martyna Tober, Anna Trzcianowska, Maciek Zadykowicz, Adrian Własiuk opis spektaklu :       http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/tango-surrealo-czyli-nieaktualny-przewodnik-po-milosci/ prasówka :                http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150507/KULTURA01/150509769                                         http://www.strefaimprez.pl/bialystok/tango-surrealo-czyli-nieaktualny-przewodnik-po-milosci-253102                                         http://bialystok.tvp.pl/19864053/przedstawienie-na-dyplom galeria spektaklu :   http://www.szkolatalentow.edu.pl/index.php/galeria?view=ssgallery&;layout=show_images&cat_id=38

2016 r.

„AlkaTras”  komedia muzyczna w 1 akcie

reżyseria Marta Rau Spektakl dyplomowy Słuchaczy IV roku Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku Patronat Honorowy Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku scenariusz: Dariusz Jakubaszek, choreografia: Karolina Garbacik, scenografia i kostiumy: Justyna Banasiak aranżacje i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kulikowski zespól muzyczny: Krzysztof Kulikowski, Marek Kulikowski, Marcin Nagnajewicz, Karol Sypytkowski, Kamil Skorupski, Maciej Dziemski Udział wzięły : Ewelina Sokołowska, Karolina Szatkowska, Katarzyna Rajczuk, Emilia Góralczyk, Katarzyna Sobczyńska, Renata Tuszyńśka, Renata Paszkiewicz opis spektaklu :     Akcja spektaklu rozgrywa się w prywatnym więzieniu dla kobiet AlkaTras. Właścicielką więzienia jest niejaka Alina Tras, dość tajemnicza postać , która zdaje się mieć sporą władzę nad bohaterkami naszej historii. W celach więziennych przebywa siedem pięknych, młodych kobiet , które los, i często niesprzyjające okoliczności , sprowadziły do miejsca ,w którym są obecnie. Wszystkie one marzą o wolności, której symbolem jest Albatros-biały , wolny ptak lub , statek gnany wiatrem po falach , o którym kiedyś śpiewano pieśni(np. Siedem dziewcząt z Albatrosa). I oto pojawia się szansa na złagodzenie wyroków i być może upragnioną wolność. Właścicielka więzienia postanawia pójść dziewczynom na rękę , jeżeli uda im się stworzyć hit muzyczny na miarę wszechczasów. Alina Tras marzy by jej podopieczne wygrały Festiwal Piosenki Więziennej i rozsławiły placówkę , która trochę już podupada , a zasługuje , w jej mniemaniu , na najwyższe uznanie. Osadzone , mimo początkowych oporów , drobnych wątpliwości i swoistych utarczek pomiędzy sobą w końcu dochodzą do porozumienia i pracują nad wspomnianym HITEM. Ponieważ widzą już w swojej wyobraźni Albatrosa , który zabiera je w podróż życia , wkładają w to zadanie całą swoją inwencję, talent i siły. Czy uda się im podbić serca publiczności festiwalowej? Czy uda im się zmiękczyć serce Aliny Tras? Czy uda im się spełnić marzenia o Albatrosie?
renia5 wwwszatka1 wwwsobczi2 www backgruond soki2 www goral1 www
cygan1 www
kasia2 www

2017 r.