Test Wiedzy o Historii Białegostoku

19 lutego 2017r. odbyła się druga edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Uczestnicy  musieli wykazać się wiedzą m.in. o Ludwiku Zamenhofie i Józefie Piłsudskim.

Laureatką została Pani Agnieszka Zoch, która zdobyła 25 na 30 możliwych punktów. Po dogrywce i pięciu seriach pytań dodatkowych drugie miejsce zajął Pan Aleksander Sołowianowicz, a trzecie Pan Przemysław Bobrowski. Najmłodszym uczestnikiem Testu był 11-letni Konrad Bondarewicz. W czasie oczekiwania na wyniki zaśpiewali słuchacze  i absolwenci naszego studium .W repertuarze znalazły się piosenki Łucji Prus w nowych , pięknych aranżacjach Krzysztofa Kulikowskiego. Wystapili: Katarzyna Daszuta, Julita Wawreszuk, Sylwia Wojciechowska, Renata Tuszyńska, Dorota Kalinowska, Julian Lesiński, Krzysztof Kulikowski – piano, Marcin Nagnajewicz -gitara, Karol Sypytkowski -gitara basowa, Ernest Sienkiewicz- instrumenty perkusyjne.

Sprawdź swoją wiedzę z historii Białegostoku

fot.Jerzy Hungendorfer